Ceny nemovitostí v Chorvatsku rostou

Pandemie přinesla kromě dopadů na životy jednotlivců i mnoho globálních změn. V Chorvatsku všichni očekávali, že pandemie a zemětřesení v roce 2020 výrazně ovlivní ceny nemovitostí. To se ale nenaplnilo. Ceny nemovitostí i přes zhoršující se ekonomickou situaci nadále rostou. Největší nárůsty byly zaznamenány v Záhřebu a podél pobřeží Jaderského moře. Tempo zdražování nemovitostí bylo v porovnání s průměrem EU takřka dvojnásobné. Důvodem citelného růstu byla jako po celý loňský rok omezená nabídka, protože na Chorvatsko se zaměřuje pozornost investorů z celé střední Evropy a zdejší ceny jsou v porovnání Francií nebo Itálií stále ještě příznivé.

Zájem Čechů o nemovitosti v Chorvatsku se v roce 2021 zvedl o sto procent. Češi Jadran tradičně milují, přestože úplně levně tu už není. Investičně však patří jadranské pobřeží k nejzajímavějším lokalitám, ceny tu loni rostly o 7,5 procenta, covidu a propadu turismu navzdory.
Nejčastěji nakupují v oblasti od Zadaru po Makarskou riviéru, kam dojedete do deseti hodin autem. Zajímavé jsou také ostrovy Pašman, Ugljan či Murter. První dva jsou jen dvacet minut trajektem od pevniny a mezi sebou propojeny mostem, poslední jmenovaný je pak mostem spojen přímo s pevninou. Takže mají dobrou dostupnost.

Průměrná cena nemovitosti v Chorvatsku je 1 630 € za metr čtvereční. Cena se ale může výrazně lišit v závislosti na velikosti nemovitosti a jejím umístění (město, blízkost centra města, blízkost moře).

Sdílet

Facebook
Twitter
LinkedIn